Będziesz świadkową na ślubie bliskiej osoby? Przed Tobą odpowiedzialne zadania! Jak ubrać się na ten ważny dzień? Jaki kolor oraz fason sukienki wybrać? Podpowiadamy, jaka kreacja sprawdzi się najlepiej. Przygotowaliśmy kilka polecanych fasonów oraz kolorów, w których będziesz dobrze się czuć i świetnie wyglądać.
Czytaj więcejJaki kolor sukni dla świadkowej?
Jaki kolor sukni dla świadkowej sprawdzi się najlepiej? Możliwości jest mnóstwo. Doskonale sprawdzą się pastelowe odcienie, zwłaszcza jeśli przyjęcie odbywa się w sezonie wiosenno-letnim. Możesz zdecydować się na delikatny różowy odcień, który pasuje do wielu typów urody i dobrze komponuje się ze złotymi dodatkami. Przykładem jest model Esma – to elegancka sukienka w kolorze pudrowego różu, urozmaicona licznymi marszczeniami. Świetnym rozwiązaniem jest również błękitny odcień – jest chłodny, dlatego fantastycznie zaprezentuje się w zestawieniu ze srebrnymi dodatkami.
Zwróć też uwagę na szare kreacje. Pasują zarówno na lato, jak i jesień. Jeśli wesele odbywa się w okresie jesienno-zimowym, weź pod uwagę ciemniejszą paletę barw. Jaka sukienka dla druhny lub świadkowej będzie odpowiednia? Może to być model wiśniowy, granatowy lub w odcieniu ciemnej zieleni.
Sukienki dla druhenTych kolorów unikaj jako świadkowa!
Są kreacje, których nie warto nawet brać pod uwagę podczas szukania idealnej sukienki dla świadkowej. Jedną z nich jest biel. Mówi się, że to kolor zarezerwowany dla panny młodej, dlatego goście nie powinni wybierać go w swoich stylizacjach, a tym bardziej świadkowa. Warto też uważać na bardzo jasne odcienie takie jak ecru czy beżowy, zwłaszcza jeśli kreacja jest koronkowa i przez to może przywodzić na myśl suknię panny młodej.
Złym rozwiązaniem jest też czerń. Według wielu osób nawet goście nie powinni jej wybierać. Czerń jest bardzo elegancka, ale jednocześnie smutna i przywodzi na myśl żałobę, dlatego nie jest to odpowiedni kolor na wesele. Raczej zrezygnuj też z neonowych barw. Krzykliwy róż czy słoneczny kanarkowy nie są najlepszym rozwiązaniem, ponieważ mogą przyćmić kreację panny młodej.
Jaka sukienka dla druhny i świadkowej? Poznaj odpowiednie fasony!
Zastanawiając się, jaka sukienka dla świadkowej będzie odpowiednia, weź pod uwagę nie tylko kolor, lecz także krój. Uwzględnij styl uroczystości, ale też własny komfort. Nosisz nieco większe rozmiary? Zadbaj o optyczne wysmuklenie sylwetki. Zrezygnuj z fasonu oversize oraz falban, a wybieraj spośród kreacji, które mają przykryte ramiona. Pod kreację możesz włożyć bieliznę wyszczuplającą. Jesteś drobną kobietą? Możesz zdecydować się na falbany i kreacje z tiulową, rozkloszowaną częścią dolną. Jeśli nie chcesz eksponować bardzo szczupłej sylwetki, zrezygnuj z bardzo dopasowanych kreacji w ciemnym kolorze.
Warto zastanowić się też nad długością kreacji. To, czy zdecydujesz się na model maxi, czy wybierzesz sukienkę mini, powinno zależeć zarówno od Twojej sylwetki, jak i charakteru przyjęcia. Jeśli ma to być bardzo elegancka uroczystość, lepiej sprawdzi się kreacja maxi. Będzie też dla Ciebie komfortowa, jeśli zależy Ci na zamaskowaniu masywnych łydek. Krótka sukienka dla świadkowej może być dobrym rozwiązaniem, jeśli przyjęcie odbywa się w ogrodzie i ma nieco luźniejszy charakter. Pamiętaj jednak, że kreacja nie może być zbyt krótka.
Zależy Ci na wysmukleniu górnej części sylwetki? Zdecyduj się na dekolt w kształcie litery V. Niech nie będzie on jednak zbyt głęboki. Dzięki takiemu wycięciu optycznie wydłużysz szyję, ale też odciągniesz uwagę od szerokich ramion. Zależy Ci na zamaskowaniu szerokich bioder i masywnych ud? Zdecyduj się na delikatnie rozkloszowaną kreację w dolnej części. Masz figurę gruszki? Postaraj się zlikwidować dysproporcje pomiędzy górną a dolną częścią sylwetki. W jaki sposób to zrobić? Możesz zdecydować się na sukienkę, która w górnej części ma falbany. Dzięki temu dodasz nieco objętości sylwetce w okolicach dekoltu. Pozwoli Ci zminimalizować optycznie dysproporcje i zbliżyć się do sylwetki klepsydry.
Jaka sukienka dla świadkowej? Co jeszcze warto wiedzieć?
Zrezygnuj z kreacji, która może przywodzić na myśl suknię ślubną. Jeśli wesele odbywa się w klimacie boho, z pewnością panna młoda będzie mieć na sobie suknię ozdobioną haftem czy koronkami. Model udekorowany w ten sposób, ale mający kolor beżowy może się okazać zbyt podobny do kreacji panny młodej.
Kiedy szukasz kreacji dla świadkowej, zwróć uwagę na materiał wykonania. Wesela najczęściej odbywają się w sezonie wiosenno-letnim. Szczególnie często jest to sezon wakacyjny, kiedy potrafi być naprawdę gorąco. Odpowiedni materiał będzie więc miał duże znaczenie dla Twojego komfortu. Szukaj więc wśród przewiewnych materiałów. Dobrym rozwiązaniem jest bawełna, która jest naturalną tkaniną. Ma wiele zalet – jest przewiewna, a poza tym raczej nie uczula. Jest też przyjemna w dotyku.
Jaka sukienka dla świadkowej? Podsumowanie
Pamiętaj, że najważniejsze jest w tym dniu zdanie panny młodej. To właśnie ją warto zapytać o zdanie – być może ma jakiś pomysł na to, jak powinni wyglądać świadkowie. Zwróć się o pomoc szczególnie w kwestii koloru. Jeśli panna młoda nie ma wobec niego specjalnych oczekiwań, pamiętaj, żeby zrezygnować z bieli i czerni. Niedobrym wyborem są też krzykliwe, neonowe barwy, na przykład jaskrawy różowy. Kreację dobierz też, biorąc pod uwagę charakter uroczystości – inna sprawdzi się na elegancki bal, a inna będzie dobrze wyglądać na przyjęciu boho.
Długa czy krótka sukienka dla świadkowej – jaka będzie lepsza? To też zależy od charakteru uroczystości, ale weź również pod uwagę własną wygodę oraz typ sylwetki. Pamiętaj jednak, żeby kreacja nie była zbyt krótka. Dopasuj sukienkę do swojej figury. Możesz optycznie ją wysmuklić, na przykład dzięki rozkloszowanemu dołowi lub dekoltowi w kształcie litery V. Nie zapomnij o wybraniu materiału wysokiej jakości. Tkanina również wpłynie na Twój komfort, szczególnie jeśli przyjęcie weselne odbywa się w sezonie wiosenno-letnim. Właśnie wtedy dobrze sprawdzi się sukienka wykonana w dużej mierze z bawełny. Jest to naturalny materiał, przewiewny, bardzo przyjemny dla skóry, nie daje efektu tak zwanego gryzienia, które niepotrzebnie powodowałoby dyskomfort . Co ważne, bawełna raczej nie uczula.